Vročina ne popušča, v kombinaciji z visoko relativno zračno vlago pa je še toliko manj prijetna. Na zahodu države je ponoči zaradi ostankov neviht prehodno deževalo, posledično je tam danes bolj soparno kot na vzhodu Slovenije. Relativna zračna vlaga se v vzhodni polovici države večinoma giblje med 35 in 45 %, medtem ko na zahodu od 45 do 65 %. Temperature se ob 13:30 že skoraj povsod gibljejo nad 30 °C. Najbolj vroče je v Krškem, kjer temperatura ob 13:30 znaša že visokih 34 °C.
Vrhunec drugega letošnjega vročinskega vala bomo dočakali jutri. Najvišje dnevne temperature se bodo na vzhodu države povzpele tudi nad 35 °C. Lokalno lahko dosežejo 37 °C. Relativna zračna vlažnost bo predvidoma najvišja v severni Sloveniji, zato bo toplotna obremenitev največja na Koroškem, Štajerskem in v Prekmurju. Neviht v ponedeljek ne pričakujemo.
Občutek vročine se pri takih temperaturah, ob povišani relativni zračni vlagi, poveča. Iz spodnje tabele lahko razberete kakšen je občutek vročine pri vas glede na podatke o temperaturi zraka in relativni zračni vlagi.
Glede na izračune meteoroloških modelov bo druga polovica naslednjega tedna hladnejša in znosnejša, se bo pa povečala možnost ploh in neviht. Dnevne temperature bodo povsod pod 30 °C. Izjema bo lahko sprva le Primorska.
Zvečer in v noči na ponedeljek bodo v severni Sloveniji možne krajevne nevihte. Glede na izračune meteoroloških modelov obstaja možnost nastanka močnejših neviht ali neurij z nalivi, močnimi sunki vetra in točo. Toča lahko v primeru bolj razvite nevihte v premeru presega 3 cm. Nevihte se bodo razvile iz smeri Avstrije in se nato pomikale od zahoda proti vzhodu.
Največja verjetnost za nastanek močnejših neviht bo na skrajnem severu države, ob Avstrijski meji.
Kakšna osamljena nevihta ni povsem izključena tudi na Notranjskem ali Kočevskem, kot smo zarisali na jutranji karti (GLEJ TUKAJ).