Hladna fronta se še zadržuje na območju severno od Alp, k nam pa segajo frontalni valovi, ki ob nestabilnem ozračju skrbijo za vsakodnevno proženje neviht. Danes bo zaloga hladnejšega zraka še nekoliko napredovala proti jugu preko alpskega grebena in jutri dokončno preplavila tudi naše kraje. Nad severnim Sredozemljem bo nastalo plitvo ciklonsko območje.
Dopoldne bo po večini zmerno do pretežno oblačno, tekom dneva pa se bodo začele pojavljati plohe in posamezne nevihte, ki bodo ponovno potovale od severa iznad območja Alp proti jugu države. V severni polovici države bodo nevihte zaradi manjše zaloge konvektivne potencialne energije šibkejše, na poti proti jugu pa se lahko nekoliko okrepijo. Največ možnosti za nastanek kakšne močnejše nevihte obstaja na jugu in jugozahodu države ter južneje, na območju hrvaške Istre, Kvarnerja in Dalmacije. Ob močnejših nevihtah bodo nastajali intenzivni nalivi in močnejši sunki vetra, lokalno ni izključen pojav manjše toče.
Hrvaška obala:
Na hrvaški obali so, ponekod že danes tekom dneva, še bolj verjetno pa pozno zvečer, v noči na sredo ter v sredo zjutraj možna tudi krajevna neurja z močnim nevihtnim pišem, intenzivnimi nalivi in točo. Tam bo za razvoj neviht poleg izrazitega striženja vetra (do 30 m/s v plasti 0-6 km), na voljo tudi 1500 – 2500 J/kg konvektivne potencialne energije. Nevihte, ki bodo pripotovale iznad ravnin Benečije ali drugih italijanskih pokrajin južneje, se bodo zvečer in ponoči lahko krepile nad toplim Jadranskim morjem ter se združevale v nevihtne sisteme ali linije, nato pa dosegle obale hrvaške Istre, Kvarnerja in Dalmacije. Nevihte bodo lahko, sploh v primeru organizacije v supercelice in nevihtne sisteme, prepotovale večje razdalje (od severne Italije do Dalmacije).
Ljubitelj vremenskih pojavov, predvsem izstopajočih nevihtnih oblakov. Lovec na nevihte. Ljubiteljski fotograf.