Satelitska slika oblačnosti nad širšim območjem Alp in Slovenije (Sat24)
Satelitska slika oblačnosti nad Slovenijo (ARSO)
Satelitska animacija oblačnosti nad območjem Italije in okolice (Meteociel)
Infrardeča satelitska slika oblačnosti nad Evropo (MeteoCentre/Sat24)
Infrardeča satelitska slika oblačnosti nad širšim območjem Alp (Sat24)
Infrardeča satelitska animacija oblačnosti nad območjem Italije in okolice (3Bmeteo)
Infrardeča satelitska animacija oblačnosti in vodne pare v ozračju (Meteociel)
RGB kompozitna satelitska slika oblačnosti nad Evropo v naravnih barvah (EUMETSAT)
RGB kompozitna satelitska slika z oceno konvekcije (EUMETSAT)
RGB kompozitna satelitska slika na podlagi kombinacije spektralnih pasov odktiva konvektivno oblačnost. Močnejše nevihte, ki segajo do tropopavze, so na sliki obarvane svetlo rumeno.
Satelitska slika z oceno intenzitete padavin (EUMETSAT)
Intenziteta padavin (mm/h) je ocenjena na podlagi več-senzorskih satelitskih meritev. Podatki so še posebej uporabni na območjih, ki niso pokrita z radarskimi meritvami.
Vektorji gibanja zraka (EUMETSAT)
Vektorji smeri in hitrosti vetra so izračunani na različnih višinah s pomočjo satelitskih meritev gibanja oblačnosti in drugih sestavin ozračja (npr. vodne pare, ozona …). Barvna skala prikazuje višino oziroma zračni tlak na višini vetrnih zastavic, ki so prikazane na karti.
Satelitska slika temperature vrhov oblakov (Infoclimat)
Satelitska slika prikazuje temperaturo na vrhu oblačnega sloja. Nižje temperature predstavljajo višjo nadmorsko višino vrhov oblakov. Najnižje temperature dosegajo visoka oblačnost (cirusi) in nakovala neviht (kumulonimbusi). Satelitska slika je na voljo samo v dnevnem času.
Satelitska slika višine vrhov oblakov (Infoclimat)
Satelitska slika prikazuje nadmorsko višino v kilometrih na vrhu oblačnega sloja. Najvišje v atmosferi segajo visoka oblačnost (cirusi) in nakovala neviht (kumulonimbusi). Satelitska slika je na voljo samo v dnevnem času.
Satelitska slika z oceno sončnega obsevanja (Infoclimat)
Satelitska slika prikazuje oceno sončnega obsevanja v W/m^2 pri tleh. Jakost sončnega obsevanja je odvisna od številnih dejavnikov tako v atmosferi kot na površju ter od vpadnega kota sončnih žarkov (letni čas). Pod oblačnim pokrovom je sončno obsevanje bistveno manjše, saj do tal pride le difuzno sevanje. Satelitska slika je na voljo samo v dnevnem času.
Satelitska slika z oceno intenzitete padavin (Infoclimat)
S pomočjo satelitskih posnetkov je ocenjena intenziteta padavin v mm/h, podobno kot na zgornji EUMETSAT-ovi satelitski sliki z oceno padavin.
Infrardeča satelitska slika temperature vrhov oblakov s prikazom izobar (mswetter.com)
Infrardeča satelitska slika vodne pare v ozračju (mswetter.com)
Zeleni in beli odtenki predstavljajo zelo vlažno, rdeči in rumeni pa zelo suho zračno maso v višinah. Ostre meje z velikimi gradienti od zelo vlažne do zelo suhe zračne mase praviloma predstavljajo vremenske fronte (npr. za hladno fronto v višinah priteka bolj suh zrak).
RGB kompozitna satelitska slika oblačnosti v naravnih barvah (EUMETSAT)
RGB kompozitna satelitska slika oblačnosti v naravnih barvah nad celotnim območjem Zemlje, ki ga lahko posname EUMETSAT-ov geostacionarni satelit.
Infrardeča satelitska slika oblačnosti (EUMETSAT)
Infrardeča satelitska slika oblačnosti nad celotnim območjem Zemlje, ki ga lahko posname EUMETSAT-ov geostacionarni satelit.
Infrardeča satelitska slika oblačnosti in vodne pare (EUMETSAT)
Infrardeča satelitska slika oblačnosti in vodne pare v ozračju nad celotnim območjem Zemlje, ki ga lahko posname EUMETSAT-ov geostacionarni satelit.
Dnevni satelitski posnetek Nasinega satelita MODIS (Meteociel)